• Albert Einstein
  1 Dec 2015
  Albert Einstein

  In 23 September 2016 iPhone7, yeni Apple Watch ve Apple TV tanıtımları yapılacak. Bu ürünlerin birbiri ile etkileşimleri öne çıkacak.

  Arguments:
  #iPhone:
  Bu güne kadar iPhone tanıtım tarihleri:

  1st gen: Haziran 29, 2007
  3G: Temmuz 11, 2008
  3GS: Haziran 19, 2009
  4: Haziran 24, 2010
  4S: Ekim 14, 2011
  5: Eylül 21, 2012
  5C, 5S: Eylül 20, 2013
  6 / 6 Plus: Eylül 19, 2014
  6S / 6S Plus: Eylül 25, 2015

  Genellikle Eylül ayının 3.Haftası Cuma günü tanıtım yapılıyor. Çok önemli bir gecikme yaşanmazsa iPhone7 yine aynı rutin izlenerek 23 Eylül 2016 tarihinde tanıtılacak.

  Bu güne kadarki iPhone modellerinde kullanılan çipler:

  1st gen and 3G: S5L8900
  3GS: S5PC100
  4: Apple A4
  4S: Apple A5
  5 / 5C: Apple A6
  5S: Apple A7
  6 / 6 Plus: Apple A8
  6S / 6S Plus: Apple A9

  Apple her yeni ürününde kullandığı çipin performansını artırarak çipi yeniliyor. iPhone 7 içerisinde Apple A10 çipleri olacağını öngörmek çokta zor değil. iPhone 7 için üretilen Apple A10, A9'a kıyasla -50 daha hızlı olacak. Çünkü bant genişliği fark edilir şekilde artırılacak. Her yıl daha fazla çözünürlüğü desteklemek isteyen Apple bu amaçla kullandıkları teknolojlerde bank genişliğinin artırılmasına öncelik veriyor. A10 ile birlikte görüntü kalitesi ve çözünürlüğü hiç olmadığı kadar artacak.

  Tasarımdaki değişiklikler :
  - Kalınlığı iPhone 6S' e nazaran biraz daha ince olacak fakat çok fazla inceltemeyecekler çünkü iPhone 6 ve 6S serilerinde akıllarına gelen ekran üzerindeki sensör teknolojilerini iPhone 7 ile hayata geçirmek isteyecekler. Her zaman olduğu gibi ana versiyonda (iPhone 7) incelik ve dayanım detaylarının üzerinde çok fazla durmaya zamanları olmayacak. Bunu iPhone 7S de hayata geçirecekler. iPhone 7s bu güne kadar yaptığımız en muhteşem tasarım, en ince ve gelişmiş telefon şeklinde tanıtılacak ve tasarım sürekli vurgulacanak.
  -Yaygınlaşan Virtual Reality teknolojisini bu versiyon için geliştirmeye başlayabilirler. Bu teknolojiyi telefona entegre etmek için aynı yöne bakan birden fazla kamera kullanabilirler. Fazladan eklenen kamera ile iPhone artık yüksek çözünürlükte 3D videolar çekmeye fırsat verecek.
  - iPhone 7 ile birlikte sensör teknolojisi çok fazla gelişecek. Sensörler o kadar hassas olacak ki, ekran üzeriki basınç farkından parmak izi bile algılanabilecek.


  Diğer değişiklikler:
  - Batarya girişi bu versiyonla birlikte değişecek. USB-C ile benzer özellikte bus yapısına sahip bir ortak kullanımlı usb girişi gelebilir.
  - IOS 10 ile fotoğraflara efekt eklemek selfie modları vb detaylara daha fazla önem verilecek.
  - Ekrandaki basınç sensörü ile birlikte bu sensörü kullanan oyunlar çok başarılı olacak.
  - Simkart yuvası 4.5G ile uyumlu simkartlar için özel olarak daha hassas bir iletken kullanılarak yapılacak. 4.5G iPhone tanıtımında çok etkili olacak. Yeni ürünler tanıtılırken 4.5G her fırsatta bahsedilecek. iPhone 7 nin bu güne kadar geliştirilen en iyi çekim günüce sahip telefon olduğu söylenecek.

  #Apple Watch:
  Yeni saatlerde sosyal etkieşimi bir üst seviyeye çıkaracaklar. Sevgililer için gerçek zamanlı etkileşim seçenekleri gelecek. Sosyal ağların apple watch uygulamaları tanıtılacak. Yakınındaki apple watch ile etkileşimi sağlayan yeni bildirim özellikleri duyurulacak.
  Myoelectronik sensör teknolojisi ile kaslar üzerinden alınan sinyaller ile yeni gestureler eklenecek. Apple iPad de izlediğiniz bir filmi iWatch ile elinizi sağa sola oynatarak ileri geri sarabileceksiniz. Yukarı aşağı oynatarak sesi açıp kapayacaksınız vs.
  Tabletlerde ve apple tv de çizim uygulamaları artacak çünkü artık apple cihazları birbirleri ile hiç olmadığı kadar etkileşim halinde olacak. Apple watch ile Apple TV deki çizim uygulamasına havaya yazı yazar gibi yaparak resim çizebileceksiniz.

  #Apple TV:
  Yeni versiyonunda apple birçok kanalla anlaşarak bu kanallarıda bünyesine dahil edecek. Apple üzerinden üyelik alınarak bütün kanallara erişilebilecek.
  Birçok uygulama artık iPhone ve Apple Watch ile etkileşime olacak verecek. apple Watch ile Apple TV üzerindeki oyunlar oynanabilecek.
  Çizim uygulamaları oyunlar vb birçok yenilik ilerleyen günlerde tanıtılacak.
  • Serdar

  For replying this guess, you should sign in.